K u r u c u l a r ı m ı z

Kurucumuz

H a s a n A L T I N T A Ş

 

Hasan ALTINTAŞ , Yusuf ve Ümmühan ALTINTAŞ’ın altıncı ve en küçük çocuğu olarak 1928 yılında Bekilli / Denizli’de doğdu. Mermer ustası olan babası Yusuf ALTINTAŞ, Balkan Harbi, Sarıkamış ve en son Çanakkale Anafartalar’da topçu çavuşu olarak 16 yıl Osmanlıda zorunlu askerlik yapmış ve gazi olarak dönmüştür.

 

Askerden ilk döndüğünde önce seyyar sinemacılık daha sonra baba mesleği taşçılık yaptı. 1949 yılında Evliya Mustafa’nın kızı Hatice Erenler ile evlendi. 1950 yılında şapkacılığa başladı ve ölene dek musevi şapka ustası ile yakın dostluğu devam etti.

kurucumuz

H a t i c e A L T I N T A Ş

Landing at Winery Organic was the fulfillment of a vision. I believe wholeheartedly in our mission and approach to wines because that’s how I like to live my life: simply and driven to excel. As Director of Hospitality & Sales, I am responsible for leading guest relations and helping grow the Flâneur winery. When I’m not traveling and forging new sales partnerships, you’ll find me splitting my time between hosting guest tastings and designing the Grain Elevator—or watching Seinfeld or playing guitar.